Uszkodzony wahacz objawy

Wahacz przedni prawy Subaru Impreza WRX STI 2003-2005

Wahacz przedni prawy Subaru Impreza WRX STI 2003-2005

Wahacz to jeden z kluczowych elementów układu zawieszenia, bez którego praca tego układu byłaby niemożliwa. Jest to łącznik pomiędzy kołem a nadwoziem auta.

Wahacze to jedne z najważniejszych elementów zawieszenia, na których opiera się duża część nośności auta. Ich praca odpowiada za niwelowanie nierówności na drodze co pozwala zwiększyć odporność auta na uszkodzenia.

Jakie są objawy uszkodzonego wahacza

Do najpopularniejszych należy nienaturalne ustawienie, skrzywienie kół i odczuwalny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy oraz silne wibracje kierownicy podczas prowadzanie samochodu. Kolejnym objawem może być hałasy dochodzące z okolic zawieszenia. Choć w tym przypadku opcji może być wiele – zużycie klocków hamulcowych, tulei wahacza i wielu innych. Na problem związany z wahaczem mogą wskazywać piski z okolic kół przy wykonywaniu manewrów.

Objawy uszkodzonego wahacza (podobnie w przypadku sworzni i tulei) pojawiają się zwykle podczas pokonywania nierówności, ale także przy ruszaniu, zmianie prędkości czy hamowaniu.

Odpowiednio szybka reakcja z pewnością zagwarantuje bezpieczeństwo Tobie i pozostałym pasażerom, jak i uczestnikom ruchu drogowego. Ignorowanie tego problemu może doprowadzić do utraty panowania nad samochodem, koło może samodzielnie zmienić swoje położenie i uszkodzić elementy samochodu (nadkole, błotnik, przekładnię kierowniczą). Należy pamiętać, że po wymianie wahacza konieczne jest ponowne ustawienie geometrii podwozia.

Jeśli szukasz oryginalnego wahacza do Subaru, jesteś na właściwej stronie. W ofercie JDMSTI posiadamy: wahacz tylny, wahacz przedni, wahacz wzdłużny, wahacz poprzeczny, wahacze prawe i lewe do modeli Subaru Impreza.

Wszystkie produkty dostępne na stronie: https://jdmsti.com/tag-produktu/wahacz/

 

Zamówienie
Scroll to Top
× Kontakt