Subaru Impreza – układ hamulcowy

Pompa ABS Subaru Impreza WRX STI 2008-2011

Układ hamulcowy to kluczowe podzespoły naszej Subaru Impreza odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Zarówno na trasie jak i na wyścigach.

Częstotliwość kontrolowania stanu hamulców zależy od naszego sposobu wykorzystania samochodu. Sprawa ma się podobnie jeśli chodzi o dobór odpowiedniej części, która uległa awarii i należy ją wymienić. Część z Was sama wymieni podzespoły układu hamulcowego (wyścigowa Subaru Impreza) a część poruszająca się na co dzień tym modelem – uda się do mechanika.

Jakie są objawy uszkodzonych hamulców w Subaru Impreza?

Na pewno pierwszym objawem, który zwróci nasza uwagę będzie odczuwalna utrata przyczepności podczas hamowania. Podobnie jeśli Twój pedał hamulca staje się miękki lub niski lub ściąga w lewo lub w prawo podczas hamowania.  Zastanowić powinno nas także drżenie kierownicy podczas hamowania czy dłuższe odstępy między hamowaniem a całkowitym zatrzymaniem samochodu. Do tego cała seria ostrzegawczych pisków i innych nietypowych dźwięków hamulców. Najprostszym komunikatem będzie oczywiście migająca lampka ostrzegawcza informująca o stanie układu hamulcowego.

Jeśli zauważysz któryś z opisanych powyżej objawów w Twoim Subaru – czas odwiedzić warsztat mechaniczny lub samemu zdiagnozować usterkę. Odpowiednio szybka reakcja z pewnością zagwarantuje bezpieczeństwo Tobie i pozostałym pasażerom, jak i uczestnikom ruchu drogowego. Ignorowanie tego problemu może doprowadzić do utraty panowania nad samochodem.

Jeśli szukasz oryginalnych, używanych części układu hamulcowego do Subaru, jesteś na właściwej stronie. W ofercie JDMSTI posiadamy:

  1. pompy ABS Subaru Impreza WRX STI do praktycznie wszystkich roczników Subaru Impreza: poszukaj tutaj
  2. czujniki ABS przednie prawe i lewe: zobacz tutaj
  3. dźwignie hamulca ręcznego Subaru Impreza WRX STI: przegląd używanych części tutaj

Wszystkie produkty dostępne są w górnym menu w sekcji układ hamulcowy – osobno dla każdego rocznika. Możesz także wpisać poszukiwaną część w wyszukiwarce. Jeśli nie znalazłeś uszkodzonego podzespołu do swojej Imprezy – zadzwoń lub napisz do nas. Stale poszerzamy naszą ofertę o części używane do Subaru, zwłaszcza modelu Impreza, tak abyście mogli bez większych nakładów finansowych zadbać o bezpieczeństwo swoje i osób z Wami podróżujących.

Pamiętajcie, układ hamulcowy to nie zabawa. Jeśli nie masz pojęcia, jak wymienić części w układzie hamulcowym, nie ryzykujcie i nie wymieniajcie ich sami. Do takich działań należy mieć odpowiednie doświadczenie. Sprawne hamulce to Wasze zdrowie a często życie: zamiast oszczędzać pieniądze na mechaników, zaoszczędź pieniądze kupując oryginalną część używaną w bardzo dobrym stanie i zleć diagnozę oraz wymianę profesjonalistom.

Bezpieczeństwo naszym priorytetem.

Zamówienie
Scroll to Top
× Kontakt