Czy opłaca się inwestować w starsze modele Subaru?

Subaru Impreza WRX STI Spec C Gravel 2003

Subaru
Impreza WRX STI (GC8)
1993-2000

Najbardziej kultowe ze wszystkich STI – najlżejsze, najszybsze.

Impreza nie zdobyła swojej reputacji z dnia na dzień i nie bez powodu, nawet ponad 20 -letnie modele uważane są za świetny wybór dla wielu kierowców wybierających mocne auta z napędem na cztery koła. Napędzany turbodoładowanym silnikiem EJ20 o pojemności 2,0 litra to dla pasjonatów Subaru Impreza GC nadal ikona motoryzacji.
Każdy chce mieć takie cudo w swojej stajni.

Subaru
Impreza WRX STI
2000-2007

We wcześniejsze modelach (2002-03) pojawiały problemy z wytrzymałością skrzyni biegów (wady usunięto w rocznikach 2004 r.), jednak wersje turbo nadal stanowią łakomy kąsek dla koneserów.
Użytkownicy amerykańskiego Edmunds wystawili modelowi z 2002 roku średnią ocenę 4,6 na pięć gwiazdek, a 70 procent z 310 recenzji właścicieli oceniło go na idealną piątkę.

Subaru
Impreza WRX STI
20011-20018

Model czwartej generacji również zdobył uznanie amatorów sportowych samochodów. Impreza z 2012 roku wspięła się na szczyt rankingów małych samochodów dzięki zwinnemu prowadzeniu, przestronnemu wnętrzu, lepszemu zużyciu paliwa i wygodnej jeździe, która może konkurować z niektórymi luksusowymi sedanami.

Model 2015 lub 2016 wyposażony został w aktywny system bezpieczeństwa EyeSight, dzięki któremu w razie wypadku Twoje bezpieczeństwo będzie jeszcze bardziej chronione (ocena bezpieczeństwa amerykańskiego IIHS Top Safety Pick+).

Czy Subaru Imprezy zachowują swoją wartość?

Używane Subaru Imprezy mają tendencję do całkiem dobrego utrzymywania swojej wartości. Subaru otrzymało nagrody za najlepszą wartość odsprzedaży spośród wszystkich marek na rynku.

Subaru Impreza WRX to auta wysoce pożądane. Mające rzeszę fanów, którzy są wierni tej marce i stanowią swego rodzaju społeczność, która dzieli się doświadczeniami na forach, bierze udział w amatorskich rajdach, wyścigach i zlotach.

Impreza może nie osiągać najlepszych wyników pod względem ogólnej niezawodności, ale wydaje się, że nie wpływa to zbytnio na ich wartość. Spodziewaj się, że zapłacisz trochę więcej za używaną Imprezę w porównaniu do innych kompaktowych sedanów na rynku w tych samych rocznikach.

Silnik Subaru

Samochody marki Subaru słyną z trwałości, co nie oznacza, że są kompletnie bezawaryjne. Poza zużyciem eksploatacyjnym stosunkowo często stwierdzanym problemem są wypalone uszczelki pod głowicą. Zdarzają się też pęknięcia tłoków.

Prawie każdy posiadacz Imprezy z silnikiem Subaru 2.5 l będzie musiał w pewnym momencie wymienić uszczelkę głowicy i lepiej jest to zrobić jako konserwację zapobiegawczą, zanim ulegnie ona awarii i uszkodzi silnik.

W ostatnich latach Subaru znacznie poprawiło technologię silnika. Są one aktualnie znacznie bardziej trwałe i nie „cierpią” na te same problemy, które nękały wcześniejsze modele.

Inne pojawiające się usterki w Subaru Impreza WRX

Po 200 000 km mogą zużyć się tuleje, trzeba wymienić przeguby kulowe wahacza (sworzeń), wymienić płyny w dyferencjałach, płyn w skrzyni biegów, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy czy płyn do wspomagania.

Pamiętajmy, że każdy pojazd się starzeje i naturalne jest, że niektóre elementy będą się zużywać. Rutynowa i zapobiegawcza konserwacja sprawi, że Twoja Impreza będzie sprawna i niezawodna.

Subaru Impreza to naprawdę solidny pojazd, a jego wytrzymałość zależy głównie od właściciela

Podsumowując, zakup Subaru to zawsze dobry pomysł, ale dla kierowców, którzy potrafią zadbać o swoje auto. Koszty utrzymania Subaru Impreza WRX STI są niestety dość wysokie, ale warto postawić na części oryginalne lub oryginalne części używane od pewnego sprzedawcy, jakim jest JDMSTI.

Zamówienie
Scroll to Top
× Kontakt